witamy na stronach
kliniki Dens Stomatologia

Implant czyli wszczep to nic innego jak substytut korzenia zęba. Jest to rozwiązanie które możemy proponować pacjentom z pojedynczymi brakami jak i rozległymi ubytkami zębów. Utrata nawet jednego zeba prowadzi w perspektywie czasu do nieodwracalnych zmian w całym układzie żucia. Implanty stomatologiczne dają możliwość przywrócenia funkcji i komfortu własnych zębów.

dr Igor Glass - BrudzińskiProponujemy państwu leczenie systemem branemark i replace sprawdzonym przez 40 lat doświadczeń lekarzy na całym świecie.
dr Igor Glass-Brudziński
etapy leczenia
Zabieg
Wprowadzenie implantu wykonujemy w znieczuleniu miejscowym i zabieg jest całkowicie bezbolesny. Często pacjenci pytają o znieczulenie ogólne przed implantacją. Implantację jednej śruby porównuje się często do usunięcia zęba jednokorzeniowego a w rzeczywistości zabieg jest jeszcze bardziej łagodny. Po usunięciu zęba często pojawia się ból, po wkręceniu implantuj praktycznie nie ma dolegliwości. Najczęściej procedura jest dwuetapowa czyli wprowadzana jest śrubka do łoża kostnego i po integracji przystępujemy do protetyki. Oczekiwanie na integrację implantuj z kością jest uzależnione od jakości kości i od tego czy była wykonana rekonstrukcja kości. Czas ten wynosi najczęściej 4-6 miesięcy.


Zdjęcie pantomograficzne przedstawiające sześć implantów Replace select wprowadzonych w żuchwie.
scroll up
scroll down

Copyright © 2009 Dens Stomatologia
Created by akedo