witamy na stronach
kliniki Dens Stomatologia

Implant czyli wszczep to nic innego jak substytut korzenia zęba. Jest to rozwiązanie które możemy proponować pacjentom z pojedynczymi brakami jak i rozległymi ubytkami zębów. Utrata nawet jednego zeba prowadzi w perspektywie czasu do nieodwracalnych zmian w całym układzie żucia. Implanty stomatologiczne dają możliwość przywrócenia funkcji i komfortu własnych zębów.

dr Igor Glass - BrudzińskiProponujemy państwu leczenie systemem branemark i replace sprawdzonym przez 40 lat doświadczeń lekarzy na całym świecie.
dr Igor Glass-Brudziński
implantologia
Koszty
Już po wstępnej analizie zdjęć rentgenowskich jesteśmy stanie określić przybliżone koszty leczenia. Rozbieżności cenowe często sa bardzo duże w zależności o rodzaju uzupełnienia jakie pacjent chciałby ostatecznie mieć w jamie ustnej. Czy maja to być żeby na stałe umocowane do implantów czy w sposób ruchomy.

Plan leczenia może delikatnie ulec zmianie podczas zabiegu w prowadzania wszczepu jak również podczas przygotowania protetycznego. Ilość implantów rzadko się zmienia, jednak cześć laboratoryjna ulega modyfikacjom znacznie częściej. Jest to uzależnione np. od nietypowego ustawienia implantów co z kolei zmusza do zamawiania nietypowych elementów laboratoryjnych itd.

Różnice nie są znaczne, jednak nie można się trzymać sztywno pierwotnej wyceny.

Pacjent musi być świadomy kosztów leczenia chirurgicznego oraz protetycznego. Musi być przekonany o swoim wyborze i sam ocenić czy jest go stać na takie rozwiązanie.

Część elementów, szczególnie w protezach wyjmowanych musi być okresowo wymieniana na nowe co oczywiście jest związane z ich zużyciem.

Przybliżony koszt wszczepu branemark / replace to wydatek 3500zł.
scroll up
scroll down

Copyright © 2009 Dens Stomatologia
Created by akedo