witamy na stronach
kliniki Dens Stomatologia

Implant czyli wszczep to nic innego jak substytut korzenia zęba. Jest to rozwiązanie które możemy proponować pacjentom z pojedynczymi brakami jak i rozległymi ubytkami zębów. Utrata nawet jednego zeba prowadzi w perspektywie czasu do nieodwracalnych zmian w całym układzie żucia. Implanty stomatologiczne dają możliwość przywrócenia funkcji i komfortu własnych zębów.

dr Igor Glass - BrudzińskiProponujemy państwu leczenie systemem branemark i replace sprawdzonym przez 40 lat doświadczeń lekarzy na całym świecie.
dr Igor Glass-Brudziński
implantologia
Budowa implantu
budowaImplant jest śrubą w kształcie cylindrycznym lub stożkowym wykonanym z tytanu ( 99,75% tytanu, 0,05% żelazo, 0,1% tlen i sladowe ilości azotu, węga i wodoru) i przypomina korzeń zęba który ma imitować. Nowoczesne implanty branemark posiadają powierzchnię TI-unite dzięki której kość jeszcze mocniej łączy się ze wszczepem.
Implant Branemark System

budowa Ti-unite uzyskuje się poprzez piaskowanie i wytrawianie kwasem a co za tym idzie zwiększając powierzchnię kontaktu. Powierzchnia staje się porowata i kość tworzy stabilne połączenia z tytanem. To połączenie nazywamy osseointegracją.
Porowata struktura powierzchni implantów TI-unite

budowa Pojęcie osseointegracji jest ściśle związane z prof. Branemark, który odkrył to zjawisko i jako pierwszy wszczepił implant w 1965 roku. Implant ten służy do dnia dzisiejszego.

Implant to element wprowadzany do kości. Traktujemy go jako nośnik zastępujący korzeń zęba i dopiero na nim możemy utworzyć koronę zęba. Aby oglądać ząb w jamie ustnej do implantu przykręcamy tzw. łącznik na który osadza się na stałe ceramiczną koronę. Taka korona wystaje ponad dziąsło i imituje własny utracony ząb.


budowa budowa
Widoczna kość penetrująca
w mikrostrukturę implantu
w mikroskopie elektronowym
Komórki kostne - osteoblasty
na powierzchni implantu.
Widoczna integracja tkankowa z tytanemKorona może być wykonana z ceramiki na podbudowie złota lub nie posiadać żadnej komponenty metalowej. Taka korona pełnoceramiczna łączona jest także z kosmetycznym łącznikiem wykonanym najczęściej z cyrkonu. Uzyskujemy wówczas piękne różowe zabarwienie dziąseł.

budowa
scroll up
scroll down

Copyright © 2009 Dens Stomatologia
Created by akedo